Zespół Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie

Chrobry byłby dumny!

Świętowaliśmy wczoraj 1000 lat koronacji Bolesława Chrobrego. 

Gościliśmy znakomitych gości i wysłuchaliśmy wykładu prof. Anny  Pobóg-Lenartowicz zatytułowanego "Czy Chrobry był dobry?". Ta niezwykła lekcja historii przybliżyła nam sylwetkę pierwszego króla Polski i okoliczności towarzyszące jego działaniom ukierunkowanym na rozbudowę i umocnienie państwa piastowskiego. Jak stwierdziła pani Profesor, Chrobry był władcą na miarę czasów, ale  jego pragmatyczne i konsekwentne dążenia do zdobycia korony oraz rozbudowy dziedzictwa obroniłyby się i dzisiaj. Spotkaniu przygotowanemu wspólnie przez Zespół Szkół  i Fundację Doxa Edukacji Medialnej  towarzyszyła wystawa, na której prezentowano prace plastyczne i literackie  uczniów, stroje i akcesoria  z epoki naszego patrona, kroniki szkolne. Średniowieczna muzyka dworska umilała spotkanie, a plenerowe studio Radio Doxa informowało wszem i wobec o wydarzeniu. 

Mamy nadzieję, że Chrobry byłby z nas dumny!