Zawód strażaka

Lektura ,, Jak Wojtek został strażakiem” zainspirowała kl.1 do wizyty w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Niemodlinie.
W Sali Edukacyjnej Jednostki RG uczniowie w strojach strażaków poszerzali swoje wiadomości z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, które na pewno w przyszłości przyczynią się do skutecznego i aktywnego propagowania bezpiecznych zachowań.
Uczniowie pod opieką strażaka p. Łukasza zwiedziły Jednostkę, zobaczyły wozy bojowe , ich wyposażenie służące nie tylko do gaszenia pożarów, ale także do niesienia pomocy poszkodowanym podczas innych zagrożeń.
Z okazji zbliżającego się DNIA STRAŻAKA życzymy wszystkim strażakom bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, dalszej efektywnej służby i skutecznej, odpowiedzialnej realizacji nawet najtrudniejszych zadań.