Rozśpiewanki integracyjne

W poniedziałek 22.04.2024r. Klasy 1,2a,2b,3 SP uczestniczyły w projekcie muzycznym „Rozśpiewanki integracyjne" wspólnie z Zespołem muzycznym Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Niemodlinie.
Zaproszeni goście zaśpiewali znane i lubiane polskie piosenki takie jak : „Rudy rydz”, „Gdybym miał gitarę”, „ Płonie ognisko w lesie”, „Gdzie strumyk płynie z wolna”, „Serduszko puka w rytmie cza-cza” czy piosenka „Wiosna” zespołu Skaldowie. Oprócz piosenek seniorzy recytowali wiersze J.Brzechwy „Przyjście wiosny„ i Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł". Uczniowie również zaprezentowali piosenki i wiersze o wiośnie, o ekologii oraz wspólnie z seniorami zaśpiewali znany wszystkim utwór „Płynie Wisła płynie”.
Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze pozostawiając uczniów ze śpiewem na ustach powracających do swoich klas.