Rekrutacja do LICEUM OGÓLNOKSZTĄŁCACEGO

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 będzie się odbywała w systemie elektronicznym na platformie www.opolskie.edu.com.pl

Dla uczniów składających dokumenty do Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w  Niemodlinie
od 16 maja 2024r. uruchomiony będzie

punkt rekrutacyjny w Sekretariacie szkoły
otwarty od poniedziałku do piątku
w godzinach  godz. 800 - 1500

Potrzebujesz pomocy?  Przyjdź, pomożemy w  założeniu konta, wygenerowaniu elektronicznej wersji podania, wydrukujemy podanie.

OFERTA EDUKACYJNA W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego

W roku szkolnym 2024/2025 proponujemy następujące klasy:

klasa A – RATOWNICTWA MEDYCZNEGO Z ELEMENTAMI DIETETYKI
innowacja „Ratownictwo medyczne i dietetyka” realizowana we współpracy z PANS w Nysie.

Przedmioty na poziomie rozszerzonym: biologia, język polski,  język angielski.

W trakcie nauki dodatkowe zajęcia teoretyczne i praktyczne z ratownictwa prowadzone przez studentów
i pracowników PWSZ w Nysie, pracowników Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego.

Przedmioty punktowane przy rekrutacji:  język polski, matematyka, język obcy i do wyboru biologia, chemia lub EDB

klasa B – SPOŁECZNA

Przedmioty na poziomie rozszerzonym: wiedza o społeczeństwie, geografia, język angielski.

Jesteś ciekawy świata? Chcesz poznać reguły rządzące otaczającą  Cię rzeczywistością? Chcesz świadomie uczestniczyć w życiu publicznym?  Chcesz się dobrze przygotować  do podjęcia studiów między innymi  z zakresu prawa, bezpieczeństwa  publicznego (służby mundurowe), dziennikarstwa, ekonomii, turystyki,  pedagogiki, nauk społecznych...

To klasa właśnie dla Ciebie!

Przedmioty punktowane przy rekrutacji: język polski, matematyka, język obcy i do wyboru geografia lub wiedza o społeczeństwie.

Uczniowie są przyjmowani do wybranego oddziału danej szkoły w kolejności zgodnej z sumą punktów do wyczerpania planowanego limitu miejsc.
Kandydat umieszczony na liście przyjętych do danej szkoły potwierdza w terminie od 12 lipca do 17 lipca 2024r.  wolę podjęcia nauki w szkole składając oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty, o ile nie dostarczył wcześniej oryginałów dokumentów.